Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Psühhiaater: armsad vanemad, laske nabanöörist lahti!

 (34)
Noorte ajaveetmise viisid
Foto on illustratiivneFoto: Anni Õnneleid

Ühel suvel juhtusin pealt kuulma linnapargis kahe noore naise või neiu vestlust. Juhtiv idee oli, et miks peaks minema tööle, kui vanemad annavad rohkem raha, kui tööd tehes saakski, pealegi, kuhu jääb siis vaba aeg?

Kui vaatan oma tutvusringkonnas ringi, siis millegipärast märkan, et mida vaesem on pere, seda tõenäolisemalt noor kas õpib või töötab. Mida suurem on vanemate sissetulek, seda suuremad on ka probleemid. Keegi ostis oma laspele, noorele täiskasvanule, koguni korteri ja saatis sinna nii-öelda asumisele - ja oh imet, sai hakkama küll.

Mitte keegi ei küsi kõnealuselt emalt, et miks ta siis peab oma poega üleval. Laps ei saa iseenesest täiskasvanuks, teda tuleb suunata, õpetada, juhtida. Ei tea, kes seda küll tegema peaks ja kuidas? Eks ikka oma vanem, kes muu. Vanemaks olemine ei tähenda tasuta teenijaks olemist, samuti mitte surmatunnini ülalpidamist.

Iga laps ja noor ei taha iseseisvuda ning eelistab mugavust. Igal vanemal ei ole südant sundida ja vajadusel oma vabaduse ja inimväärikuse eset võidelda. Armsad vanemad, laske nabanöörist lahti!