Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Poemüüja: lisatasu eest käiksin hea meelega õhtuti tööl

 (17)
Margus Kriisa- RIMI kassapidaja
Foto on illustratiivneFoto: Vallo Kruuser

Mõned lugejad ehk veel mäletavad seda õnnist aega, mil meie riigis veel kehtis õhtusel ajal töötamise lisatasu. Masuajal oli aga vaja ettevõtjatel hingamist kergendada ning see lendas alluva menüüst välja. Enam ei saanud lisakopikat selle eest, et õhtusel ajal tööpostil rabad. Nüüdseks on masu ammu läbi. Miks pole taastunud normaalne töötasu?

Üks lugeja seletas kommentaariumis, et poodide lahtiolekuaja lühendamine toob kaasa meeletu koondamise, aga tegelikult on kaubanduses tööjõukriis. Kas poleks see poodidele hoopis õnnistuseks, kui saaks lõpetada igikestva töötajate otsimise ja pakkuda olemasolevatele paremaid tingimusi? Minu arvates on see päris suur hüve, kui saan südaöö asemel juba kell 21 koju minna.

Töötajate heaolusse panustamises on meie tööandjatel veel kõvasti arenguruumi. Kui kuulutuses on kirjas, et töö pakub võimalusi end igakülgselt arendada, tähendab see tavaliselt, et ühe palga eest peab tegema mitme inimese tööd. Sporditoetus tähendab nii mõneski firmas seda, et ühe korra kuus saab käia tasuta ujumas või et jõusaali 50-eurosest kuukaardist saab 5 eurot alla.

Leian, et vähim, mida tööandja kaubandustöötaja heaks hetkel teha saab, on kaupluse lahtiolekuaja lühendamine, kuna tundub, et palgatõus ega õhtuse lisatasu taaskehtestamine ei tule isegi kõne alla!