Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Peksmine ja tülinorimine pealinnas: "Hoidsime pätti ligi tund aega kinni, aga politsei ei tulnudki..."

 (118)
Sinine silm
Foto on illustratiivneFoto: Ester Vaitmaa

"Nüüd, mil asi jõudis meediasse, siblivad politseinikud ahvikiirusel. Kui mind mõned aastad tagasi vanalinnas kamba poolt läbi peksti ja peksjad sündmuskohal üle kuulati, siis kogus see teema kaks aastat riiulil tolmu ja pärast seda öeldi, et leppige ära või minge kohtusse – meil ükskõik," kommenteerib Delfi lugeja nädalavahetusel jõhkrast peksmisest alguse saanud sündmustekäiku.

"Aastaid tagasi oli mul sarnane olukord. Suvalisest mööduvast autost kargas välja kolm tonti, peksid mu vaeseomaks ja võtsid vähegi väärtuslikuma kraami ära. Plaanisid veel nuga ka anda, aga miskipärast mõtlesid ümber. Suutsin ise lähedalasuvasse majja komberdada ja politseisse helistada. Vastuseks sain, et kuna kurjategijad juba lahkusid sündmuskohalt, siis tulgu ma hiljem politseisse avaldust kirjutama. Arvestades, et mind peksti enamjaolt jalgadega näkku ja pähe, oli lausa ime, et suutsin juba paar päeva hiljem end härrade politseinike kabinetti lohistada ja selle avalduse kirjutada," meenutab teine.

"2014. aasta suvel noris kari vene pätte Tallinna kesklinnas tüli. Tulime sõbraga mööda Viru tänavat ja sattusime sellele peale. Mina sain ühe päti kätte, sõber sai kahjuks vastu hambaid ja kukkus. Hoidsin ühte kinni ja palusin möödakäijatel politsei kutsuda. Inimesed vahtisid mind kui võõrkeha ja paar möödujat veel pilkas, et ei mina viitsi pärast politseisse tunnistusi andma minna. Pärast tuli üks vene taksojuht ja aitas. Eestlane on arg. Politseid aga ei tulnudki. Ligi tund aega ootasime. Pätt läks oma teed, aga vanem meesterahvas, keda pätid kimbutasid, oli šokis, et abi ei kusagilt. Meenub ka olukord, kus sealsamas pidas üks poeomanik varga kinni ja ootas politseid kolm ja pool tundi," räägib kolmas.

"Selle loo taustal meenub alles äsja aset leidnud seik, kus kõndisime kahe välismaalasest sõbraga mööda õhtust Tallinnat ja jäime ette mingisugustele nolkidele, kes tahtsid alustada konflikti selle põhjal, et me rääkisime inglise keeles. Õnneks jõudis politsei kohale, enne kui kakluseks läks," teatab neljas.