DELFI - Värsked uudised Eestist ja välismaalt

Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

PÄÄSTJA, mida arvad sina komandode sulgemisest?

 (20)
Maavalitsuse juht päästekomando sulgemisest: vabatahtlikkusel on siiski piirid.
Delfi

Päästeamet korraldab sel aastal ümber riikliku komandovõrgustiku, mille tulemusel saavad täiendavalt 25 päästekomandot aastaringse elupäästevõimekuse ning üheksa komandot suletakse. Päästjate arv jääb Eestis samaks.

"1735 on see arv, mida me ei muuda," kinnitas päästeameti peadirektor Kalev Timberg.

Peadirektori asetäitja Kuno Tammearu sõnul on päästeametile väga oluline vabatahtlike päästjate toetamine. "Pakume neile tasuta väljaõpet ja koolitust. Toetame neid ka tehnika ja varustusega, et neil oleks koht, kus oma tegevustr korraldada," sõnas ta, et veelgi rohkem tuleb panustada ennetsutööle.

16. mail suletakse Palamuse, Võnnu, Emmaste, Leisi, Puhja, Puka, Saku, Võsu ja Kanepi komando, kuid Tammearu kinnitusel katavad neid piirkondi teised komandod. "See võib tähendada ka kohaletulekuaja pikenemist, aga kohale tuleb kindlasti elupäästemeeskond," lausus ta.

Hea Delfi lugeja, kuivõrd mõjutab komandode sulgemine sinu elu? Kirjuta meile, milline olukord valitseb sinu tööpostil? Kui palju näed komandode sulgemise otsus mõjutvat seal piirkonnad elavaid inimesi?

Ootame teie mõtteid aadressil rahvahaal@delfi.ee, kasutada võib ka lehe vasakul servas olevat vormi ja postitada lugusid oma kasutajakonto alt. Igal nädalal jagame parimate lugude eest ka auhindu.