Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Õmmelge helkurid riiete külge, siis need ei unune, ega kao ära!

 (28)
Õmmelge helkurid riiete külge, siis need ei unune, ega kao ära!
Pimedal teelFoto: Raivo Tasso

Kõhedaks teeb, kui loen lugusid noortest inimestest, kes liiklevad pimedal sügisel ilma helkuriteta ja saavad hukka. Ise käin tihti maantee ääres jooksmas ja mul on paremal küljel nööri otsas kaks helkurit, lisaks on trennijope külge õmmeldud helkiv riba ja tihti kannan pealampi. Äsja oli teel selline pimedus ja udu, et pealambita poleks ma isegi midagi näinud. Veel vähem oleks nähtud mind.

Aga mis siis, kui helkurid oleks nööri otsast ära kadunud ja pealamp rikki läinud? Siis oleks mind päästnud jope külge õmmeldud riba, nagu see juba ühe korra on mind päästnud.

Unustame asju, oleme närvilised ja pea laiali otsas, isegi tavaelus. Mis siis veel ekstreemsest olukorrast rääkida? Kui autol lõhkeb kottpimedal teelõigul rehv ja läheme välja sellega tegelema, võime nii mõndagi ära unustada, aga me ei unusta ju ometi riideid selga panna? Siin ongi võti: võimalikult palju helkureid tuleks õmmelda või kleepida riiete külge! Ei tasu olla tagasihoidlik. Mida rohkem, seda uhkem!

Paljud peavad helkurvesti mingiks penskarite värgiks. Tegelikult võiks meie sügistalvine garderoob olla juba tootjate poolt stiilselt helkuritega kaunistatud. Kuni see aga nõnda ei ole, saame alati muretseda poest helkurriiet või helkurkleepse, haarata niidi ja nõela ja asja ära lahendada.