Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

"Nõukogude meditsiin teid ei aita – minge nõia juurde!" ehk kuidas Leningradi homöopaat mu lapse terveks ravis

 (7)
HOMÖOPAATIA
Foto on illustratiivneFOTO: Marko Mumm

Üle 20 aasta tagasi viibis mu noorem tütar, kes oli siis seitsmeaastane, pärast kaks kuud kestnud pidevat köhimist Hiiu kopsukliinikus. Kasutusele võeti kõik tolleaegsed ravivõtted, aga lõpuks sain ma lapse sealt kätte täpselt samas seisus, nagu ta oli sinna minnes. "Nõukogude meditsiin teid ei aita – minge nõia juurde!" öeldi nõuandeks kaasa. Astma oli käega katsuda.

Töökaaslase sõbranna oli oma poja pärast sõitmas tolleaegsesse Leningradi homöopaadi vastuvõtule ja nõus mind mu tütrega kaasa võtma. Terve öö köhis laps kõrvulukustavalt – ise magas ja köhis, oli täiesti ära vaevatud nagu kogu meie peregi.

Arst kuulas meid ära, andis lapsele kuus valget terakest keele alla ja mulle täpse skeemi, mille järgi edaspidi erinevaid terakesi manustada. Tundus, et Nevski prospektil oli iga teine maja homöopaatiline apteek.

Saime kotitäie väikseid karbikesi kaasa ja sõitsime koju. Sel ööl oli meie kupees täielik vaikus. Üle mitme kuu sai laps end rahulikult välja magada.

Olin väga hoolikas ema ja andsin kõik ülejäänud terakesed mitme nädala vältel lapsele sisse. Köha ei tulnud tagasi, ei siis ega ka edaspidi. Kes julgeb öelda, et see oli juhus? Et need olid lihtsalt suhkruterakesed – platseebo?

Pärast seda olen ka Eestis homöopaatide juures käinud, aga asjatult. See on ikka väga peenike kunst ja vajab aastatepikkust õppimist.

Hea lugeja, kuidas on alternatiivmeditsiin sind aidanud? Või hoopis tervise ära rikkunud? Räägi oma lugu aadressil rahvahaal@delfi.ee !