Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Noor valija: rahvas tahab Viljandis muutust, aga valimistulemused ei mängi tegelikkuses mingit rolli!

 (37)
Viljandi linnavalitsus
Viljandi linnavalitsusFoto: Eero Hänninen

Olen noor Viljandi kodanik. Nii nagu paljud teisedki, käisin ka mina valimas. Pealtnäha võitis KOV 2017 valimised Viljandis Sotsiaaldemokraatlik erakond. Nende linnapeakandidaat Helmen Kütt kogus lausa 1140 häält - absoluutne rekordtulemus Viljandi valimisajaloos.

Tundub igati aus ja loogiline, kui linnapeakandidaat, kes saab mitusada häält teistest rohkem, saab ka linnapeaks (arvestades, et sotsid said ka enim kohti volikogus). Arvestada tuleks ka, et valiku tegi rahvas ja kas mitte rahvas ei vali demokraatlikus ühiskonnas omale esindust? Tundub, et ei vali.

Saan aru, et poliitiline matemaatika on karm ja kole. Viljandi 27-st volikogu kohast pälvis Sotsiaaldemokraatlik erakond vaid 9, kuid siiski on see rohkem kui teised erakonnad eraldi (IRL 6, Reformierakond 8, EKRE 2 ja Keskerakond 2 kohta). Saan ka aru, et oleks olnud vaja saada 11 kohta, et võitu käest ei rebitaks, sest ausa võiduga on ju kaotajatel raske leppida (eriti kui juba võimul olla), kuid siiski.

Rahvas tahab muutust, kuid karm tõde on see, et Viljandis ei muutu jälle mitte midagi. Reformierakond ja IRL on juba pikalt koalitsioonis olnud, kuid ei saa isegi juba ammu lubatud veekeskust ehitatud.

Tekib küsimus, et milleks üldse valima minna, kui valimistulemused tegelikkuses mitte kui midagi ei muuda?