Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Mind ei võetud Eestis tööle - ma olevat liiga paks

 (182)
Mind ei võetud Eestis tööle - ma olevat liiga paks
AFP/Scanpix

Soovin jagada oma kogemust, kuidas otsisin Eestis tööd ja tööandjad väitsid, et liiga paks igale ametikohale kandideerimiseks. Välismaal võeti kahe käega vastu.

Olen 30-aastane ning kaalun 75 kg. Olen aastaid töötanud välismaal, Inglismaal ja Soomes.

Soomes olen olnud ka eramajade ja hotellide koristaja. Omal ajal sai ära mindud just palgataseme tõttu. Oli lihtsam ja paremini tasustatav hooldaja ja koristaja ametikoht välismaal, kui Eestis kõrgharidusega inimesele makstakse. Otsustasin tulla tagasi Eestisse, kuna õppisin nüüdseks uue eriala ning soovin seda ka rakendada. Mis siis mulle Eesti tööturul silma jäi?

Õppisin hotelliteeninduse eriala. Paar nädalat tagasi saatsin oma CV tallinki firmasse. Otsiti parajasti konverentsitöötajat. Nagu kombeks peab enne laevale minekut (isegi proovipäevale) käima kontrollis Tallinki firma poolt ettenähtud arsti juures. Kelleks on vanem meesterahvas. Esiteks mulle ei meeldi, kui mingi vanamees tuleb minu rindu näppima. Teiseks leidis antud arst, et mind siiski ei saa saata laevale, kuna 75 kg (olenemata sellest, et puudub krooniline haigus) on väga suur ülerasvumine. Normaalne oleks 55 kg minu pikkuse juures. Hakkasin mõtlema, et huvitav - laeva peal enamus ülemusi põrsasugused, palju suuremad kui mina, ja mind ei lasta isegi mitte üheks päevaks. Tekkis küsimus, kas seadusega on lubatud selline diskrimineerimine?

Teine kogemus oli Dorme Cosmotiski firmaga. Läksin vestlusele kõik sobib välja arvatud minu kehakaal liiga paks. Et klienditeenindaja ei tohiks minusugune põrsas olla.

Tekib küsimus, kuidas Inglismaal ja Soomes olen sobilik töötaja, k.a ka  koristajana. Kuidas Eesti jaoks, kus palgad on kaks korda väiksemad, olen sobimatu töötaja.

Kas olete ka märganud, et paksudel ja inetutel on Eestis väga raske elada ning karjääritõus jääb ka alla poole. Pole mingeid võimalusi edasi liikumiseks. Huvitav, kui tegemist on meesterahvaga, eriti paksuga, siis keegi ei kommenteeri ning ei diskrimineeri millegagi.

 
Mida teie asjast arvate?