Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Mida ütleksid inimõiguste eest võitlejad siis, kui olümpia toimuks USA-s?

 (26)
Meeleavaldused Stockholmis
Meeleavaldused Stockholmis president Obama visiidi ajalFoto: Andres Putting

Kui taliolümpia toimuks praegu Ameerika Ühendriikides, mida siis võiksid kirjutada näiteks PEN-klubisse kuuluvad inimõiguste eest võitlejad, kaasa arvatud kohalikud? No näiteks võiksid nad küsida: miks võistlevad tippsportlased riigis, mille võimud hoiavad Guantanamo sõjaväebaasis juba 12 aastat, kohtuotsuseta ja seni süüdistust esitamata, vangis ligemale 200 võõrriikide kodanikku?

Üheksas osariigis on homoseksuaalne käitumine seadusega piiratud või suisa keelatud - tõsi küll, praktikas antud keeldu juba ammu ei rakendata, kuid ometigi ei ole seda ühemõtteliselt tühistatud.

Mitmetes USA osariikides on veel jõus surmanuhtlus, millele näiteks Venemaal kehtib 1996. aastast moratoorium. Mõnikord leiavad aset lausa jälgid ekstsessid: umbes kuu aja eest piinles Oklahomas üks surmamõistetu 25 kohutavat minutit, kuna talle süstiti kehvatoimelist mürki.

Võiks ka küsida, miks organiseeritakse olümpiamängud riigis, kus on kaks ja pool miljonit vangi ehk ligi veerand kõikidest maailma vangidest, keda tihtipeale hoitakse kinni inimväärikust alandavates tingimustes.

Või et miks korraldatakse mängud maailma kõige militariseeritumas riigis, mille sõjaline eelarve võrdub kogu ülejäänud maailma sõjalise eelarvega ja ületab Venemaa oma kaheksa korda.

Teemakohaseid küsimusi võiks veel palju esitada. Nii enne kui ka pärast kõikvõimalikke olümpiamänge.