Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Meenuta: millised toiduga seostuvad sul lapsepõlvest kõige jubedamad mälestused?

 (56)
Meenuta: millised toiduga seostuvad sul lapsepõlvest kõige jubedamad mälestused?
Foto: Vallo Kruuser

Ilmselt on meil kõigil jäänud lapsepõlvest igaveseks mällu jubedad kogemused mõne toidu või toiduainega. 30+ põlvkond mäletab kindlasti, kuidas lasteaias ei lastud meid enne laua äärest ära, kui piima-juurviljasupp, klimpidega karamellkissell või pekitükkidega jahukaste söödud polnud.

Mina mäletan hästi, kuidas mind sunniti lasteaias sööma piima-juurviljasuppi ja kuidas see mind öökima ajas. Seda rooga ei suuda ma siiani normaalse näoga vaadata. Samuti on meeles, kuidas keegi lasteaiakaaslastest keedukartulid taskusse pani, kui söögitädi ei märganud. Teine mälestus on juba kooliajast. Siis sõime vist terve klassiga maksakastet, mille maitsel polnud häda midagi, aga juba paar tundi hiljem öökisime kambaviisiliselt. Ka maksakastet ei ole ma suutnud enam endale suhu panna.

Kirjutage kommentaaridesse oma toiduga seotud traumaatilisi mälestusi lapsepõlvest, toome teisipäeva natuke nostalgiat! Mida teid sööma sunniti? Mis teiega tehti, kui taldrikut tühjaks ei saanud?