Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugejate soovitused viirusega võitlemiseks: imevägi peitub mees ja pärnaõites, jalad soojas, küüslauk olgu käepärast

 (15)
Kattepildid
Foto on illustratiivneFoto: Marianne Kuusk

Viimastel nädalatel alguse saanud viiruselaine võtab inimeseti erinevaid kujusid: intensiivsed valud ja kõrge palavik vahelduvad nõrkade, ent visalt kaduvate sümptomitega. Delfi lugejad jagavad soovitusi, kuidas haigusega toime tulla.

"Kuna olen ise vaevelnud täpselt samade sümptomite käes, siis julgen oma kogemuste põhjal soovitada: köhale ACC, kurgule Trachitol, ninale Sinupret. Kõik käsimüügis. Loomulikult uurige ise oma perearstilt järele. Mina lihtsalt kasutasin neid ravimeid. Loomulikult ei hakka ma lisama, et ilmas on olemas mesi ja mustsõstar ja pärnaõied, mis omavad imeväge."

"Hoidke jalad soojas ja pea jahedas. Magage, kuni und jätkub. Jooge vett. Need, kes alahindavad alkoholi või küüslaugu vms. toimet, eksivad. Need kibedad haisukotid on meie rahvast aastasadu aidanud nii mures kui rõõmus. Mina ei usalda isegi perearsti. Käisin üle paari aasta ja kui mujalt batsilli ei saa, siis perearsti juurest kindlasti. Kui palju rahvast seal oli - kõik mornid ja hädised, õhk paks ja tuntavalt mikroobe täis. Beebid, teismelised, vanurid - kõik pundis koos. See oli tõeliselt kole elamus."

"Kui on nohu või piinav köha - peske ja pange keema 3-4
koorimata kartulit. Kui hakkab auru tulema, siis lõigake sinna väikesteks viiludeks 2 suurt küüslaugu hammast. Hingake seda auru nii tugevalt kui jaksate ninaga ja suuga 4-5 minutit. Tuleb korrata 2-3 korda päevas."

"Kurguvalu ja turse leevendamiseks soolvee kuristamine! Kiidan! Lisage ka teepuuõli. Köha vastu soe piim, lusikas mett ja sutsu soodat. Need leevendasid minu vaevuseid kõige paremini."