Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugejad välkõppusest: eraettevõtjad kaotavad tuhandeid eurosid, tudengil on eksamiperioodi eel aeg õppimiseks, mitte sõja mängimiseks

 (113)
Vahipataljoni aastapäevale pühendatud rivistus
Foto on illustratiivneFoto: Tiit Blaat

Täna teade Kaitseväe välkõppusest, mis nädalavahetusel aset leiab, tuli paljudele inimestele ootamatuna. Selliseid, 24 tundi etteteatamisega õppuseid võib tulevikus veelgi tulla. Lugejate arvamused välkõppuste kohta on poolt ja vastu. Negatiivselt on häälestatud need kodanikud, keda selline äkiline elumuudatus rohkem mõjutab.

"Kui ma saaksin kutse, ignoreeriksin seda täiega. Praegu hakkavad ülikoolis näiteks eksamid pihta. Ma ei kavatsegi oma akadeemilist elu ohverdada sõjamängude tõttu. Üks kõige haigemaid samme, mida Eestis on viimastel aastakümnetel tehtud. Kaitseliitlased võivad ju vaba tahte korras sellises valmisolekus olla, aga sundkorras juba 11 kuud elust ohverdanud inimesed peaksid hakkama veel olema püsivalt riigi vangistuses, et iga kord 24h jooksul valmis olla? Kuidas see piirideta Euroopa Liidus veel välja peaks nägema? Äkki ma läksin just Portugali puhkusele vms."

"Kes seda Eestimaa rahvast siis kaitsma peaks minema, kui häda käes? Selleks ju tulebki harjutada! Noored mehed aina virisevad ja irisevad, hädaldavad ja vinguvad. Neile aga antagu kõike, aga ise pole valmis millegagi panustama. Kui tõesti häda käes, siis ma ei tea, kes neid endid küll kaitsma peaks? Siis süüdistavad riiki! Elupõli ja ajast aega on see kaitsmine meeste kohus olnud, olgu siis riigikord milline tahes."

"Käisin septembris kordusõppusel 2 nädalat. Olen eraettevõtja. Kõik jäi seisma. Maksti 340 eurot. Teenimata jäi 3000 ja peale. Lisaks täitmata tellimused ja muu jama. Rohkem ei lähe."

Seotud lood:

"Muidugi jube mõistlik on selline asi korraldada vahetult enne palgapäeva. Mõnel mehel on äkki rahakotis täpselt nii palju, et esmaspäeval tööle saaks ja nädalavahetusel midagi hamba alla. Või ei usu me lugupeetud valitsuses ikka veel keegi, et kaks kolmandikku rahvast elab vaesuse piiril, kuigi palk ehk ulatubki üle keskmise, aga liisingud ja kõik muu võtab oma."

"Kui me saavutame võimekuse paisata nullist 24 tunniga üksus rindele, siis see on sõjalises mõttes võimas. See on, mida võib nimetada tõeliseks heidutuseks. Kui seda arendada kuni täieliku mobilisatsioonini, siis võib kujutleda, et Eestil on kahe päevaga paarkümmend tuhat treenitud meest relvis ja positsioonidel. Sellisest riigist mitte keegi käigu pealt üle ei sõida, olgem selles väga kindlad."

"Eks paar testi on ikka vaja ära teha, seda oli kohe arvata. Muidu ei tea keegi, kui palju inimesi vahetu ohu puhul kohale tuleb - kas kõik või ainult 10% kutsututest. Vastavalt sellele saab tulevikus planeerida, kuidas tegeliku ohu puhul kutsumist korraldada ja kui paljusid kutsuda."