Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugejad oma toidukorvist: 70 euro eest käru enam päris täis ei saa, emotsiooniostud pole võimalikud

 (56)
Tartu:Kavandatav kiletotikeeld kauplustes mõjutab ostutavasid.Pildil:Ostlemine Tartus Selveris koos ja ilma kilekottideta.
Pilt on illustratiivneFoto: Raivo Tasso

Eelmise aastaga võrreldes tõusid juulis Eestis hinnad keskmiselt 3,6%, mis on nelja aasta suurim hinnatõus, selgus eile statistikaameti avaldatud infost. Aastaga on kallinenud toidukaubad, alkohol, tubakatooted jpm. Kaks lugejat kirjeldavad, kuidas nemad oma toidukorvi kallinemist on märganud.

"Olen kokku tõmmanud igasuguste asjade pealt. Kui hakkan mõtlema, mida varem sai ostetud, alates jogurtist ja lõpetades aeg-ajalt mõne huvitavama puuviljaga, siis olen vähemalt pooled toiduained ammu maha tõmmanud. Kuigi arvestan alati hinda ja eelistan odavamaid poode, läheb ikkagi poes käies rohkem raha kui enne. Toidukorvi maksumus tõuseb tegelikult kiiremini kui statistika näitab. Sellest ei saa ma aru, miks pagana päralt on laktoosivaba juust alati odavam kui ehtne? Muidugi annab see võimaluse toidukorvi maksumust vähendada, sest laktoosivaba ma ei osta ja kalleid juuste ei jõua osta. Ootan huviga, millal järgmine toidugrupp ette võetakse, näiteks saiast gluteen välja, banaanidest suhkur jne," räägib üks lugeja oma ostukorvist.

"5-liikmelise pere peana meenuvad ajad, kui täis ostukäru eest tuli kassas välja käia 200-250 krooni. Siis hakkas pisitasa ära kuluma 500 krooni, millest natuke sai tagasi. Järgnevalt sai üsna pikalt käru täis 20-30 euro eest. Täna ei julge naisega koos poodi minnagi, kui 50-st rahakotivahel pole ja sel juhul tuleb pidevalt meelde tuletada, et oot-oot, seda pole vast ikka tarvis ja ärme seda täna veel võta. 70 euro eest käru päris täis enam ei saa. Emotsioonioste teha ei saa. Kõik ostud vaid eelnevalt kokku pandud nimekirja alusel. Lõbus on ja paremaks läheb, sest aeg-ajalt saab nüüd reisida Lätti. Igatahes niipalju alkoholi kui praegu, pole kodus kunagi varem olnud," kirjeldab isa toidukäru kallinemise kulgu.