Kliendi asukoht jääb mitme sektori teenindusalasse ja puudub üks konkreetne (domineeriv) signaal – see on peamisi põhjuseid, miks klient "vaid" sellised kiirused kätte saab. Käisin mõõtsin eraldi ära ka heas levis klienti peamiselt teenindava sektori (KadakaD2) – siis sain kiiruseks 53 Mbps alla ja 25 Mbps üles – üsna ootuspärane ja hea tulemus.
Ka suundantennist ei pruugi kliendil antud aadressil väga palju kasu olla, kuna kliendi ja tugijaama vahele jääb kaks suurt kortermaja. Tänane 10-15 Mbps antud aadressil on ootuspärane tulemus. Et siis seal väga jah kahjuks midagi teha ei ole hetkel. Tean, et Tallinnas vahetatakse veel selle aasta jooksul kogu 4G võrk välja, mis pidi kiirusi ja levi tõstma. Äkki sellest on siis abi.
Oktoobris saatsin selle hinnangu nende klienditeenindusele. Sain vastuseks, et Elisa on nõus lõpetama lepingu, kui maksan 100 eurot käsitlustasu. Ei saanud kuidagi sellega nõus olla, sest viga oli ju ikkagi Elisas endas.
Kuna Elisa jaoks muud varianti ei eksisteerinud, pöördusin oktoobri lõpus abi saamiseks Tarbijakaitseameti poole. Tarbijakaitseameti kaudu tegi Elisa detsembri keskel uue ettepaneku, et lõpetavad lepingu, aga pean tasuma internetipulga eest 68,33 eurot. Mina ei olnud nõus ja ütlesin, et annan selle tagasi.
Kuna Elisaga kokkuleppele ei saanud, soovitas Tarbijakaitseamet viia asi tarbijakaebuste komisjoni ette. Komisjoni aeg sai määratud 14.01.2015. Kaks päeva enne komisjoni toimumise aega saatis Elisa Tarbijakaitseametile kirja, et nad on nõus lõpetama lepingu ilma igasuguseid tasusid nõudmata. Kui aga tütar läks lepingut lõpetama, nõudis teenindaja temalt ikkagi 68,33 eurot tasu selle Minti pulga eest!
Teatasin tarbijakaitsesse, et ikkagi soovin komisjoni, sest Elisa ei ole oma jonni jätnud. Selle peale tuli ruttu Elisa tähtsalt otsustajalt kiri, et tegemist oli teenindaja teadmatusega meie "erakorralise" lepingu lõpetamise asjus. 12.01.2015 sai siis see leping viimaks lõpetuse. Elisa-poolne selgitus oli "ELISAPOOLSED VEAD". Septembrist kuni jaanuari keskpaigani pidin aga iga kuu selle puuduliku teenuse eest maksma.
Eraldi tahan välja tuua Elisa selgituse: