Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: vene noored on tööturul eelisseisundis, kuna oskavad tavaliselt nii vene kui ka eesti keelt

 (36)
TÖÖTURUAMET
TööotsijadFoto: Arno Mikkor

Meie firmas on vene keele oskus eelduseks, et üldse tööle võetaks. Teiseks kohustuslikuks keeleks on inglise või saksa keel. Seda siis müügiosakonnas. Teistes osakondades on esimesel kohal inglise, kuid soovituslik ka vene keel.

Vene keelt läheb vaja igapäevaselt: ligi 90% telefonivestlustest on venekeelsed, 10% ingliskeelsed ja e-posti vestlused umbes pooleks 50-50. Seal käib õnneks ka vene keel ladina tähtedega – kõik saavad aru.

Näiteks sekretäri kohale jäi lõpuks kaks kandidaati: eestlanna ja venelanna. Võeti viimane, sest tema valdas kolme keelt, aga eestlanna vaid eesti ja inglise keelt. Ja väga hea valik sai!

Mida rohkem keeli oskad, seda kergem on sul tööjõuturul läbi lüüa. Kui ei oska keeli, siis oma asi, kuidas hakkama saad. Kedagi vägisi õpetada ei saa. Endale peab see arusaamine kohale jõudma. Kes vene keelt ei mõista, peab valima töökoha, kus seda ei nõuta, samas on valik siis raudselt kitsam. Nii lihtne see ongi.

See on õige küll, et vene noored on eelisseisundis, sest oskavad nii eesti kui vene keelt. Kiitus neile!