Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: tunnistan - olen ka ise rasedana suitsetanud, sest probleemid kasvasid üle pea

 (20)
Rasedus
Lugeja tunnitab, et on ise rasendana suitsetanud ja õnneks midagi lapsega ei juhtunudFoto: Ilmar Saabas

Nädalavahetusel palju kirgi kütnud postitus Märgatud: TALLINN'as grupis juhtumist, kus kassapidaja andis sigarette osta soovinud naisele paljude arvates geniaalse vastuse. Kassapidaja ütles, et "me ei müü suitsu alla 18 aastastele", naine ütles: "Aga ma olen 18". Kassapidaja vastas: "Ma ei räägi teist, (näitas näpuga kõhu peale), ma räägin temast. Las ennem sünnib, saab 18 ja siis ise otsustab, kas mürgitada ennast nikotiiniga või ei!", seisis postituses. Siin on ühe lugeja arvamus juhtunust.

Tunnistan - olen ka ise rasedana suitsetanud. Probleemid ajasid närvid nii krussi ja viimane abi oligi lõpuks haaramine mõne tobi järele päevas. Üritasin seda muidugi teha nii vähe, kui võimalik, aga tehtud ta sai. Muretsesin muidugi lapse pärast, aga nüüd tagantjärele mõtlen, et kui poleks sel ajal need mõned pahvid teinud, ei tea kui kõrgelt need lained oleksid pea kohal kokku löönud!

Mitte, et suitsetamist ja eriti raseduse ajal pooldan, pean nentima, et närvi ta rahustada aitas. Laps, jumal tänatud terve, energiline ja juba näitab oma nutikust väljagi. Mida arvata sellest loost? Kassapidaja EI ole siin mingi Jumal, et sõrmega korda lüüa.

Küll aga oli näha tema hoolivus beebi suhtes - küsida oleks võinud ikkagi. Ja ei tea, miks rase seda suitsu tahtis. Kas siis kellelegi teisele või olid tal tugevad probleemid. Keegi ei tea.

Seotud lood:

Tean, et on narkareid, kes raseduse ajal süstivad, alkoholi tarbivad ja suitsukogust siis millegipärast ei mõõdeta. Kindlasti peab olema selline asi kontrolli all, et beebi kellegi sõltuvuse läbi ei kannataks ning ehk peaks rasedatele võimaldama rohkem tugipunkte. Kindlasti mitte ainult siis, kui nad rasedad on, vaid kontrollima ka nende seisu pärast sünnitust.

Need mõnedki lood on vägagi traagiliselt lõppenud. Suits,kange alkohol ja seda kõike määramatus koguses. See on kindel ei.