Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja Soome minejatest: las need vingujad minna!

 (62)
Seigad Soomest
Foto on illustratiivneFoto: Eero Vabamägi

Ikka jäävad silma lood Soome minejatest: kui palju seal elu parem on ja nii edasi. Tuttav on samuti mehele järele minemas. Mees on ehitaja, peres kolm last. Kõigil on uusimad tehnikavidinad, head autod, üürikorter keset Tallinna. Minnakse, sest "Eestis palk väike, korruptsioon üüratu, lastest riik ei hooli," nagu me seda tänapäeval igalt poolt kuulda võime.

Lastel tundub olevat pidevalt nina tahvlis või siis kuulamas, kuidas ema jälle riiki ja meie poliitikuid kirub. Mis eeskuju? Las nad minna!

Minu ema sünnitas minu ja mu venna 70ndate lõpus. Ei olnud helget tulevikku, emapalka, lapsetoetust ega võimalust nii pikalt koju jääda. Kui ta oleks samasuguse mõtteviisiga, oleksime arvatavasti sündimata jäänud.

Nägin, kuidas ema rabas kahel kohal, et meid vennaga üles kasvatada, ja sai sellega hästi hakkama. On erijuhtumeid ja asja pärast minejaid. Aga nendele hommikust õhtuni vingujatele: head teed!