Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: sõber rabab neljal kohal, aga sissetulek on ikka naeruväärselt väike

 (98)
foto-200
Foto on illustratiivneFoto: Ester Vaitmaa

Juhtusin eile hea sõbraga juttu ajama ning sain paraja üllatuse osaliseks. Selgus, et mees on koos semuga oma praegusele kahele töökohale veel kaks lisaks võtnud! Niimoodi nelja koha peal end pooleks rebides nende kahe kuti sissetulekud aga märkimisväärselt ikkagi ei tõuse. Ainuke asi, mis tõuseb, on risk oma perest ilma jääda, kui abikaasat ja laste isa koduseinte vahel enam üldse märgata pole.

Olen kuulanud sõbra jutte, kuidas ta väga und ei vajagi ning tihti ilma ööuneta ühelt ametipostilt otse järgmisele lippab. Olen temast küll mõned aastad noorem, kuid sellist hamstrina rattas jooksmist ei kujuta küll ette. Tean, kui rängalt magamata öö kehale ja vaimule mõjub, ning pärast sellist ponnistust veel järgmisesse töökohta tormata on minu jaoks kõrgem pilotaaž. Iseasi, kui kaua sõbra organism seda kõrgemat pilotaaži välja kannatab.

Levinuim töö, mida kannatab oma põhitöö kõrvalt teha, on turvatöö. Eriti väheste töötundidega objektid on näiteks ööklubid. Suvel saab lisaks teha väliürituste julgestamist ning nii need kopikad rahakotti kukuvad. Oma sõbra rabamise taustal ma kahjuks ei märka, et tema elatustase märgatavalt tõusnud oleks. Kuulen vaid, kuidas ta rohkem jooma on hakanud...

Eks ole sõber mullegi pakkunud neid lisateenimise variante, kuid mõistuse hääl peas käsib talle siiski eitavalt vastata. Mina ei suuda rahasse panna aega, mille saan õhtul oma kodus naise ja lapsega veeta. Sellist summat lihtsalt ei ole maailmas olemas!