Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: rahvasaadikud ja ministrid peaksid olema vähemalt keskealised ja elutargad inimesed

 (14)
BRÜSSEL, EUROPARLAMENT
EuroparlamentFOTO: Marko Mumm

Mõne kuu pärast on europarlamendi valimised ja juba räägitakse meedias kandidaatidest. Kas tehakse jälle nii, et poliitikud panevad juba enne valimisi europarlamenti saajad paika ning rahvale korraldatakse valimised nii-öelda pulli pärast, kuna nii näeb seadus ette?

Siinkohal tuletan meelde, et enne valimisi oli ju teada, et Andrus Ansip moodustab valitsuse. Ka Indrek Tarand oli presidendikandidaat ainult silmailu pärast. Toomas Hendrik Ilvese saamine presidendiks oli ette teada. Poliitika on näitemäng ning poliitikud on eluteatri näitlejad.

Ilmselt tuleb valimiste ajal taas näitemäng rahva ette, sest valimisreklaami tehakse nagunii, aga samas on juba ammu ette teada need nimed, kes europarlamenti lähevad. Rahvas läheb lihtsalt oma kodanikukohust täitma.

Tegelikult peaksid võimule saama hoopis keskealised elukogemuste ja elutarkustega inimesed. Ministrite ja europarlamendi saadikute vanus võiks olla 40 ja üle. Parem oleks isegi 50 või enam.

Millised teadmised on praegusel sotsiaalministril Taavi Rõivasel? Mitmeid asju pidi ta küsima oma vanematelt ja vanavanematelt? Jah, lähisugulastelt saab ka tarka nõu küsida, ent poliitiku silmaring peab olema lai ning oskusi ikka nii palju, et tähtsate otsuste arutamisel ja tegemisel hätta ei jää.