Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: praegugi pannakse peaaegu kõik poed ju hiljemalt kell 23 kinni, kuigi seadus seda ei nõua

 (15)
Solaris-pressituur
Solarise toidukauplus TallinnasFoto: Andres Putting

Kas praegu on olemas mingi seadus, mis keelaks poodi pärast kella 23.00 lahti hoida? Ilmselt ei ole, aga miskipärast panevad peaaegu kõik poed hiljemalt kell 23.00 uksed kinni. Kui selles ajas on suudetud kokku leppida, mis takistab siis kaupmehi uues ajas kokku leppimast?

Kui kaupmees teeks "loomkatse" ära, näiteks sulgeks poe kell 21.00 ning võrdleks saamata jäänud tulu ärajäänud kuludega nagu töötasu ja elekter, siis äkki ta avastaks, et polegi tähtis, kas hilised kunded lähevad seepeale teise poodi? Äkki selguks, et see siiski pole ärile lõppkokkuvõttes kahjulik?

Kui seadusandja hakkab kellaaegu ette andma, siis võib juhtuda tont teab mis. Nad ei jõua seda teemat läbi närida, ega tea, milline on mõistlik kellaaeg pood kinni panna – las seda asja ikka reguleerib turg.

Kui vaatan enda mätta otsast, siis enne kella 21.00 ei kipu ma poodi jõudma – eelistan minna 22.05, sest siis on viimased kärakanäljased kadunud ja poes hea lahe liikuda. Kui aga pood pandaks kinni kell 21.00, küll ma siis oma kondid varem kohale lohistaksin.