Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja praamisaagast: kas tõesti oli nii kahju, et naabrid saavad tööd?

 (21)
Leiger Messinas, Sitsiilias
Leiger Messinas, SitsiiliasFoto: TS Laevad

"Vastutust sellise jama eest peavad kandma need poliitikud, kes laevade ehituse tellisid," kirjutab lugeja tänase praamihanget puudutava uudisloo peale. TS Laevade juhatuse liige Mart Loik tunnistas, et paljud sekeldused oleksid jäänud olemata, kui neli parvlaeva oleks tellitud skandinaavlastelt.

Kuidas saab tellida laevu nendelt, kes pole projektist ja selle juurde kuuluvast seletuskirjast aru saanud? Selline äramüüdud tellimus on tollase majandusministri ja valitseva partei mahinatsioon.

Laevad oleks tulnud tellida oma naabritelt, siit samast Läänemere äärsetelt laevatehastelt, nemad teavad siinseid olusid, sest nende laevad seilavad ju samuti siinsetel vetel.

Neile on tuttavad aastaegadega muutuvad tingimused merel, veerežiimid ja nad on kursis ka geoloogiste iseärasustega Läänemeres.

Mida teavad türklased talvisest merest või suurtest sügistormidest, nende merekogemus on Bosporuse ja Dardanellide väin ning Marmara meri - kummalgi pole talviseid tingimusi nähtud ja väga paljude seal paikevate saarte tõttu on ka tormid taltsamad kui Läänemerel.

Üks põhjus, miks oleks pidanud laevad Skandinaavia riikidest tellima, on heanaaberlikud suhted. Kas tõesti oli nii kahju, et naabrid saavad tööd?