Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: ostukeskused on nii suured, et ma ei viitsi neisse enam minnagi

 (23)
ÖÖ Müük
OstukeskusFoto: Hendrik Osula

Ostukeskused on uhked oma laienduste üle. Selge see, et massidele läheb suurus korda. Ja mida linnainimesel vabal ajal muud teha on, kui minna ostukeskusesse aega veetma?

Mina aga ei suuda juba ammu suurtes keskustes käia. Viru keskus on ehk ainuke, kus käin, kuna see asub mul tee peal ja ei ole veel hullumeelselt suur, kuigi hinnad on seal küll suured.

Olen proovinud Rocca al Mare keskuses käia, kuid väsin sõna otseses mõttes juba ukse peal ära. Suudan seal käia ehk ainult mingil varahommikul, kui teisi veel pole.

Õnneks olen avastanud, et mul polegi keskustesse väga asja. Riided ostan second-handist, toidu saan mõnest väiksemast poest.

Suurema osa vabast ajast veedan maal. Linnas olles lähen kas või vanalinna – kuigi sealgi on palju rahvast, pole seal seda umbsust ja küünarnukitunnet, mis on ostukeskuses. Tegelikult väsitavadki ostukeskuses pigem rahvamassid kui keskuse suurus, aga eks viimane tingib ka esimese.

Saan täitsa aru, miks suured välismaa staarid terve ostukeskuse kinni panevad, et šoppamas käia – eks muidugi selleks, et rahvas ei laseks neil seal üldse rahulikult olla ja isegi harilikul inimesel on meeldivam üksi poes käia.