Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: miks valitakse kandidaadiks olematu rahva toetusega isik?

 (141)
Poliitkampaania linnas 5 jaanuar 2015
Pilt on illustratiivneFoto: Andres Putting

Kui Reformierakond oleks augustis otsustanud, et Kallas on nende kandidaadiks, siis oleks tõstatatud ju küsimus, miks valitakse kandidaadiks olematu rahva toetusega isik. Samas, kui Kaljurand oli ja on jätkuvalt vägagi populaarne.

Asjaolu, et Reformierakond kommunikeeris tervele Eestile, et Kallast toetavad Riigikogus ja Kaljuranda valimiskogus, pole mõtet kahtluse alla seada. Nii Rõivas ütles ja nii ilmselgelt ka tollal mõeldi. Kandidaati polegi vaja Reformierakonnal vahetada - kandidaat võib ennast ise ka taandada. Miks ta seda ei tee - no eks seda peab temalt küsima.

Üldiselt Kaljurand oleks parim variant. Naine, tugev diplomaat, formaalselt pole ka ühegi erakonna liige. Tema pronksiöö-aegne käitumine Moskvas oli uskumatu - nii mõnigi meesisend oleks ilmselt koju tagasi otsese mõttes pagenud. Ka täna on Kaljuranna seisukohad üllatavalt selged.

Kallas teisalt - no mineviku varje on ikka tohutult. 10 mln dollarit, mis lihtsalt lollusest ära kaotati, r-hooldus, volinikuks saamine jne. Lisaks praegused ideed Euroopa tulumaksu kaotamisest ja Eesti teede haldamise andmine mingitele suurtele kontsernidele ja üldine eeskujude otsimine eelkõige Anglo-Ameerika suurriikidest ja mitte Skandinaavia väikeriikidest on minu meelest põhimõtteliselt vale.

Seega Reformierakond on ühemõtteliselt meile kõigile valetanud. Ja elimineerinud Kaljuranna kui suurima rahva toetusega kandidaadi.