Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: lõpetage paanika ID-kaardi ümber!

 (30)
ID- kaardid
ID- kaardidFoto: Tiit Blaat

Id-kaardi turvariskiga inimesed pidid eelmise nädala lõpus tõdema, et oma mobiil-ID-d ega kaardiga polnud võimalik anda anda digitaalallkirju ja kaardi aktiveerimine polnud samuti võimalik. Mures inimesed moodustasid büroode uste taha järjekorrad, mis meenutasid 1990-ndate alguse toidusabasid. Delfi lugeja sõnul ei mõista ta neid, kes id-kaardi paanikaga kaasa läksid.

"Kuidas on võimalik, et riik on sellise PR ämbri teinud ID kaardi turvariskiga? See paanika on täiesti asjatult. Ükski Id-kaart ei muutu kasutuks! Lihtsalt enne järgmist algkirja andmist ID-kaardiga tuleb uuendada turvasertifikaadid. Kaart ei ole ohus! Lihtsalt allkirja ei saa enne anda, kui sertifikaat on uuendatud ja kui inimene läheb kuhugi allkirja andma, siis ütleb programm seda talle automaatselt. Vahet ei ole, kas sertifikaat uuendatakse täna, nädala või kuu pärast enne algkirja andmist turvariski ei ole. Algkirja ei saa anda ilma sertifikaate uuendamata. Uue sertifikaadiga turvariski ei ole. Kas tõesti ei saa riiklik PR masin nii lihtsaid tõdesid rahvale selgeks teha? Maksumaksjana nõuan, et need firmad, kes Politsei ja Piirivalve Ameti PR töö eest raha on saanud, peaksid antud juhul küll trahvi saama," ei mõista lugeja, miks inimesed asjatult muretsevad.