Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: loll jutt, et elatisraha on liiga suur – kui palk liiga väike, ei oleks tohtinud uut peret luua!

 (50)
Lapsed ja raha
Foto on illustratiivneFoto: Meisi Volt

"Esiteks: lapsi ei saada juhuslikult, eriti mitte naisega, kellega enam eriti häid suhteid pole – kondoom näiteks on hea vahend, mis sellise võimaluse välistab. Teiseks: mitte elatisraha pole liiga suur vaid palk väike. Miks on palk väike? Paljud mehed vormistavad ennast tööle miinimumpalgaga, et palgast ei saaks midagi kinni pidada," hurjutab üks ema elatisraha suuruse üle kurtjat.

"Koletised nad tõesti ei tarvitse olla, sest lapsega kohtudes on neil kõikide lapse kapriiside täitmiseks raha nagu raba – et näidata, kui hea on isa ja kui halb ema, kes tahab isalt kõik raha ära võtta. Aga päris kindlasti ei ole need isad mingid toredad inimesed, kuigi võib-olla on nad sellisteks muutunud oma uute naiste kõrval...

Ja nüüd kolmas asi: kui naine võtab omale mehe, kellel on lapsed ja laste ees kohustused, siis tuleb sellega arvestada, enne kui juhtub uus "ups!" – juhuslikult tuleb laps, kelle elatamiseks enam raha ei jätku, kuna eksnaine on nii halb ja tahab mehelt kogu raha ära võtta.

Enne uue pere loomist oleks pidanud mõtlema, kas jätkub mõlemale, ja kui palga olulist suurenemist ette näha polnud, oleks pidanud tilli püksis hoidma või kondoomi kasutama. Pangast ei saa ka uut laenu, enne kui eelmine makstud või sissetulekud suurenenud, ja uut last ei tohiks enne saada, kui esimene suureks kasvanud või sissetulek oluliselt suurenenud," võtab naine jutu kokku.