Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja küsib: miks on Eestis nii raske leida kaugtööd?

 (26)
Lugeja küsib: miks on Eestis nii raske leida kaugtööd?
Nutikas leiab levi igal poolFoto: Toomas Hansen

Otsin juba pikemat aega tööd, aga eelkõige just kaugtööd, et saaks kodus töö digitaalselt ära teha. Silma pole jäänud ühtki kuulutust, kus kaugtöö võimalus oleks eraldi välja toodud. Ka siis, kui ise küsida, kas tööd oleks võimalik teha ka kodus, on vastuseks alati ei.

Miks ei tule tööandjad vastu inimestele, kellel puuduvad töölkäimiseks transpordivõimalused, või kes on näiteks liikumispuudega?

Kõik "kontoritöö" pakkujad nõuavad kellast kellani kontoris istumist. Nõuet põhjendatakse sellega, et neil on renditud kallid kontoriruumid ja töötajad peavad füüsiliselt kohal olema, kuna niimoodi on ette nähtud!

Juba mullu kevadel sõlmisid meie ametiühingud tööandjatega "kaugtöö kokkuleppe". Toona nentis tööandjate keskliidu juht, et kaugtöö on muutumas üha tavapärasemaks praktikaks.

Sügisel ilmus lugu Elisast, kus räägiti, et nemad praktiseerivad kaugtööd juba aastaid ning tänaseks saavad kodus töötada isegi kõnekeskuse klienditeenindajad. Ometi on selline suhtumine ikka veel väga erandlik, mitte tavaline.

Seotud lood:

Mis e-riik ja juhtiv digilahenduste rakendaja see Eesti siis on, kui isegi Soomes on kaugtööd lihtsam leida?

Hea lugeja, millised on sinu kogemused kaugtööga? Võta sõna kommentaariumis või saada oma mõtted aadressile rahvahaal@delfi.ee !