Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja küsib: miks meestele varjupaiku pole?

 (57)
MASSAAŽ
Foto on illustratiivneFoto: Karin Kaljuläte

Pidevalt on meedias juttu naistest ja nendele mõeldud varjupaikadest. Miks meestele varjupaiku pole, kuhu nad saaksid mõne võimuka naise eest varjuda, kui see on nad kodunt välja kihutanud? Kui mõeldakse ainult naiste heaolu peale, siis see on sooline ebavõrdsus ja diskrimineerimine.

14. detsembril oli Kanal 2 "Reporteris" juttu ühest kodutust mehest, kes elab mingis kuuris ja reporter Kaspar Pokk ulatas talle koti toiduga.

Halenaljakas oli seegi, et politseinik läks meest kuuri külastama ja küsis, et kas ta on ikka elus veel.

See on vaid üks näide probleemsest mehest, kel on omastega suhted sassis ja sel põhjusel elab ta ebainimlikes tingimustes. Taolisi mehi on kindlasti teisigi ning sel põhjusel peaks olema ka meeste tarvis varjupaigad, et koduste probleemide tõttu oleks mehel võimalik elada mõnda aega varjupaigas.

Miks riik muretseb ainult naiste pärast ja pakub neile varjupaika minemise võimalust? Ka meestel on õigus kurja naise eest varjupaika minna.

Kuniks meestele mõeldud varjupaika pole, puudub meil ka sooline võrdõiguslikkus. Seda asja peab riik parandama. Kui naised lähevad koduse riiu eest peitu naiste varjupaika, peab meestel olema sama võimalus.