Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: kas tõesti peab ameerikaliku jõulueelse ostuhullusega kaasa minema?

 (17)
Hortes - jõulutooted
Jõuluehted poesFoto: Sven Arbet

Igal aastal eelneb jõuludele aeg, mil hakkame üha enam mõtlema, mida oma lähedastele kinkida. Ühtlasi tuleb need kingitused siis kokku osta. Kui laste koostatud nimekirjad ja lähedaste soovid on arvesse võetud, seisab ees käik poodidesse.

Viimasel ajal on ka Eestis üha enam näha, et inimesed satuvad jõulude eel tarbimishullusesse. Poed on kärmed seda ära kasutama ning korraldavad enne jõule väikseid allahindlusi, et enne uue aasta alguse suuri allahindlusi võimalikult palju kaupa kallimalt maha müüa. Praegusel hetkel tundub 20 või 30 protsenti täitsa korralik allahindlus ja rahvas on jõulukingitustega seotud väljaminekutega niikuinii arvestanud.

Müügile paisatakse ka üha uusi trendikaid jõulukaunistusi, mis leiavad peagi koha prügimäel. Inimesed muudkui ostavad. Nädalavahetusel pole kaubanduskeskustes parkimiskohtigi. Korvid on ostudest pungil. Kas läänelik jõuluostuhullus on ka Eestis lõplikult juurdunud?

Teadlased on märkinud, et see aeg ja sellega seostuv ostlemine tekitab inimestes hoopis stressi. Pigem võiks seda aega kulutada lähedastega suhtlemiseks või mõne ühiskonnale kasuliku tegevuse viljelemiseks.