Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: ka Viinahaua bussipeatuse nime võiks ju ära muuta, aga mis mõttega? Igal nimel on oma saamislugu

 (11)
Lugeja: ka Viinahaua bussipeatuse nime võiks ju ära muuta, aga mis mõttega? Igal nimel on oma saamislugu
Viinahaua bussipeatus

Viimasel ajal on olnud meedias juttu bussipeatuste nimede muutmisest. Miks on tarvis seda teha? Nii, nagu igal kohanimel on oma saamislugu, on ka iga bussipeatus saanud omale nime mingil põhjusel. Soomaale viiva maantee ääres on näiteks Viinahaua bussipeatus. Kust aga tuleb nimi Viinahaua?

Eakamad inimesed teavad rääkida, et kunagi ammu veeti talvel hobustega üle jõejää viinavaate. Üks vaat kukkunud läbi jää jõe põhja ning selles kohas on jõgi sügav nagu haud. Ei tea, kas see tammepuust vaat on endiselt seal jõepõhjas? Igal juhul olevat see Viinahaua nime sünnilugu.

Paarkümmend aastat tagasi oli ka küla nimi Viinahaua, aga see otsustati muuta Rätsepaks. Mina ei oskagi öelda, miks just Rätsepa küla. Üks Rätsepa nimeline inimene elab selles külas küll, aga tema kolis sinna mujalt. Ei ole ka kuulnud, et selles külas oleks palju rätsepatöö tegijaid olnud. Tõsi, seal elas näiteks perekond Parm, kes tegeles käsitööga.

Kuna Viinahaua küla enam ei ole, siis võiks bussipeatuse nimeks panna ka näiteks Soomaa värav, sest kui Riisa rappa minna, siis võib seda paika pidada Soomaa väravaks. Aga milleks see kõik? Ükski neist nimedest ju ei kõla paremini kui Viinahaua.