Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: ka Eestisse tuldi vene ajal paremat elu otsima – kuidas nüüd nendesse inimestesse suhtume?

 (96)
Lennujaamas-37
Foto on illustratiivneFoto: Tanel Meos

Ei tohi unustada, et kogu see hea elu seal Soomes on saavutatud raske tööga. Enne seda oli palju vaesust ja viletsust, taluti ka ka tühja kõhtu. Soomlased oma tubli tööga tegid oma riigist sellise, milline see nüüd on. Ei ole Tõnis Lukas süüdi selles, et meie pidime siin samal ajal sotsialistliku ülesehitustööga kommunismi ehitama.

Ka siia, Eestisse, tuldi tööle ja elama – siin oli märksa parem kui kusagil Venemaa kolkas. Kuidas me nüüd neid nimetame, neid parema elu otsijaid? Ei viitsinud oma kodu kasida?

Täna loeme Rahva hääle rubriigist: "ei kavatsegi" ... "ei mõtlegi" ... "sitane" ... "räpane" ja muud huvitavat, mida mõni järjekordne "eestlane välismaal" meie riigist arvab. Ja nii päevast päeva!

Eks neid toonaseid tulijaid ja tänaseid minejaid on igat masti ja eks see ole meis endis kinni, kuidas, kellest ja mida me mida mõtleme ning ütleme. Kui keegi läheb, teeb ja õpib ning tuleb targemana ja paremana tagasi, siis see on suurepärane. Kui keegi läheb ja jääb, siis see on tema asi.

Kui keegi, kes pole eales essugi teinud, läheb ja kukub jaurama, siis see teeb hinge täis nii minul kui ka paljudel teistel, kaasa arvatud lugupeetud Tõnis Lukasel. Mina isiklikult eelistan elada oma kodumaal ja teha siin elu paremaks nii enda kui ka teiste jaoks.