Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: Eestis ei saa kaupmees ise poodi varem kinni panna, sest konkurents on nii karm

 (18)
MUSTIKA PRISMA TOIDUPOOD , TOIDUKAUBAD
ToidupoodFOTO: Marko Mumm

Kuu alguses uuesti päevakorda tõusnud poodide lahtiolekuaja teema ei jäta ilmselt külmaks ei jaemüügiga tegelevaid ettevõtjaid, nende töötajaid ega ka kliente. Oleme jõudnud turul sellisesse seisu, kus kaupluste pikk lahtiolekuaeg ei tundu olevat kasulik ei ettevõtjale ega ka personalile, aga selle lühendamises ei suudeta kokku leppida ning üksi ükski jaekett seda teha ei saa, kuna see annaks teistele eelise.

Säärases olukorras saaks appi tulla riik ja kehtestada antud valdkonnas mingisuguse korra.

Meil on kõigist Euroopa riikidest ühe elaniku kohta peaaegu kõige rohkem kaubanduspinda. Ainult Šveitsis on veel rohkem. Šveitsis on keskmine palk kuus korda suurem kui Eestis.

Ometi jääb uudiseid lugedes mulje, et ruumi on veel päris mitme suure kaubanduskeskuse jaoks. Just see ülitihe konkurents tekitabki olukorra, kus keegi ei saa teistest varem uksi sulgeda.

Teistes Euroopa riikides on kaubanduspinna suuruse ja klientide arvu suhe paremini tasakaalus, mistõttu personalile langeb väiksem koormus. Vabaturu tingimustes ei saa piirata uute kaupluste juurde ehitamist, küll aga saab riik näidata solidaarsust poemüüjatega.