Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja aitas vanadaami hädast välja: "Loodan, et vähemalt mõnel olukorda pealt näinud inimesel hakkas enda pärast häbi!"

 (201)
Eurod peopesal
Foto on illustratiivneFoto: Sven Arbet

Käisin siis mina politsei- ja piirivalveametis uut passi tegemas. Olin fotoputka järjekorras ja kuulsin selja taga vestlust umbes 80-aastase naisterahva ja teenindaja vahel. Vanadaamil oli kõik raha ja dokumendid ära vastatatud. Järel polnud midagi ja ta oli tulnud mingit uut dokumenti tegema. Teenindaja raius tuima näo ja külma hoolimatusega, et vaja on kaheksa eurot, et üldse midagi saaks.

"Te peate minema ja selle raha kusagilt laenama või saama ja siis tagasi tulema," teatati talle. Kedagi ei huvitanud, et naine on vanuses, kus vaevu jalul püsib.

Olukorda nägi pealt umbes kümme inimest. Ka neid ei kottinud. Ootasin pisut, et näha, kas mõni teine peale minu kaalub veel sama, aga ei: tuim vaikus.

Pikemalt mõtlemata surusin naisele kümme eurot pihku ja uurisin, kas tal pärast vargust ikka toiduraha on. Naine oli pisarateni liigutatud ja kinnitas, et toiduga on kõik korras.

Loodan siiralt, et vähemalt mõnel olukorda pealt näinud inimesel, kellel oli piisavalt raha, hakkas enda pärast häbi.

Inimesed, olge rohkem abivalmid! Varem või hiljem tekib elus olukord, kus olete ise kaelani pasas ja vajate abi. Käituge siis teistega nii, nagu tahate, et teiega käitutaks. Karma is a bitch that never sleeps!

Hea lugeja, kas sullegi tuleb meelde mõni olukord, kus oled ise võõrast inimest hädas aidanud, või säärane, kus aidatud on sind? Meenuta heategusid ja tunnusta heategijat aadressil rahvahaal@delfi.ee !