Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lasteaiatöötaja: tullakse õhtul lapsele hilja järele, rannariided seljas ja päikesest põlenud

 (207)
Lastekodu 6 süstlavahetuspunkt
Pilt on illustratiivneFoto: Anna Aurelia Minev

Töötan lasteaias, meie vallas on 3 lasteaeda, 2 lähevad suveks kinni ning üks jääb lahti, et tagada koht lastele, et töötav vanem saaks hädaolukorral lapse siiski suvel lasteaeda panna.

Tõesti, mõni lapsevanem ei puhka terve suve ning peab tööl käima. See tähendab ligi 30 lapselisi rühmi, mis lastele stressi tekitavad. Kahjuks olen aga mitme aasta jooksul ka seda näidanud, et paljud lapsed ei puhka üldse lasteaiast ja vehivad meie juures käia terve suve.

Keeldun uskumast, et vanemad ei puhka, kindlasti puhkavad, aga ilma lapseta. Tullakse õhtul hilja järgi, rannariided seljas ja päikesest põlenud. Seda kõike on väga kurb vaadata. Lapsed on tavaliselt juba kevadeks nii väsinud. Lasteaias käimine on nende jaoks samasugune töö nagu täiskasvanute jaoks.

Miks Te oma lastega niimoodi käitute? Paljud vanemad võtavadki puhkuse eri osades, et saaks laps vähemalt kuu ajagi kodus olla. Vähemalt kui lasteaed on terve kuu kinni, saavadki lapsed puhata. Kahjuks ei saa ma öelda seda oma piirkonna kohta.