Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lapsevanem kirjeldab koolilaste rasket elu: lapsi enam teatrisse ei vii, üks jäi magama ja teine peab tänu sellele pool ööd õppima

 (22)
Kool
Koolitööga lõpetatakse sageli väga hilistel õhtutundidelFoto: Ester Vaitmaa

Kool on käima läinud ja lapsed koguvad taas tarkusi. Delfiga jagas üks lapsevanem oma igapäevast koolitralli, kuidas lapsed ei saa koos perega suurte koormuste all isegi nädalalõppu veeta.

Kell on 21 20, minu 6. klassi laps õpib ikka veel. Neil on koolis 8 tundi, aga ainuüksi ühes aines on kaheksa lehekülge kirjaharjutusi. Lisaks veel kaks võõrkeelt, kaks tunnikontrolli loodusteadustes ja matemaatika kodutööd.

Isa on seekord nädalavahetusel Eestis, aga ühine perereis nädala lõpus jääb ära, sest nädala õppekoormust tuleb hajutada.

Igapäevane logistika näeb välja selline: äratus kell 6, koolist koju 16. Esmaspäevast reedeni käib laps trennis, nädala sees midagi rohkem laps lihtsalt ei jõua. Kus on lapsepõlv? Sai teatris käidud, rohkem ei vii. Üks laps jäi magama, teine õpib pärast seda pool ööd. Kas peaks äkki veel kusagilt otsast survestama äkki?

Ma ise olen ainult viitele õppinud. Kahetsen väga raisatud aega ja numbritele orienteeritust. Oleks võinud süveneda sellesse, mis sisuliselt väärtuslik ja päriselt huvitas selmet õppida õpetaja ootusi täitma ja tegelikult väärtusetuid numbreid teenida.