Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lapsetoetused tõusevad viie euro võrra! Anna teada, mida sina selle rahaga teed

 (38)
Lapsetoetused tõusevad viie euro võrra! Anna teada, mida sina selle rahaga teed
Foto: Scanpix/PantherMedia

Valitsus kiitis heaks seaduseelnõu, mille kohaselt tõusevad järgmisel aastal lapsetoetused viie euro võrra. Eelnõu kohaselt on lapsetoetuse suurus alates järgmise aasta 1. jaanuarist 50 eurot, 55 eurot alates 1. jaanuarist 2017 ning alates 1. jaanuarist 2019 tõuseb lapsetoetus 60 euroni.

Praegune seis:
Toetuse suurus pere esimese ja teise lapse kohta on 45 eurot ning kolmanda ja iga järgmise lapse kohta 100 eurot.

Näide 1: peres on kaks last, 4-aastane ja 17-aastane, kes õpib gümnaasiumis. Perele makstakse lapsetoetust kummagi lapse eest, kokku 90 eurot.

Näide 2: peres on kolm last, 4-aastane, 10-aastane ja 17-aastane, kes õpib gümnaasiumis. Perele makstakse lapsetoetust 45 eurot esimese ja teise lapse eest ja 100 eurot kolmanda lapse eest, kokku 190 eurot.

Alates uuest aastast:
Kolme- ja enamalapselistele peredele luuakse uus lasterikka pere toetus. Kolme kuni kuut last kasvatavale perele on uue peretoetuse suuruseks alates 2017. aasta 1. juulist 200 eurot kuus. 

Samuti makstakse praegu seitsme ja enamalapselise pere vanema toetust, mis nüüd integreeritakse lasterikka pere toetuse sisse. Seitsme ja enama lapsega peredele on peretoetuse suuruseks saab olema 2017 aasta juulist 370 eurot kuus.

Mida sina arvad, kas selline lastetoetuste tõus muudab midagi?

Allikas: delfi.ee, sotsiaalkindlustusamet