Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

"Kui ütlesin välja, et ei kavatse teisi asendades end poolsurnuks töötada, hakkasid ülemused mu töös vigu otsima"

 (156)
"Kui ütlesin välja, et ei kavatse teisi asendades end poolsurnuks töötada, hakkasid ülemused mu töös vigu otsima"
Foto on illustratiivneFoto: Ilmar Saabas

"Kuidagi tuttav graafik. Olen enda töö juures teinud ettepaneku, et need, kes tahavad 12 tundi vehkida, lasku käia, aga eelkõige peaks siiski olema võimalus töötada 8 tunni kaupa. Kust kohast on üldse tekkinud selline arusaam, et graafikud peavad olema 12 tunni kaupa? Töötajate produktiivsus langeb, aga ettepaneku peale raputatakse pead," kommenteerib lugeja kaubandustöötaja kirja.

"Kas ei viitsita seda graafikut sättida või milles asi? Olin ka kunagi niimoodi tööl, aga kui nägin, et 4 päeva järjest tuleb 14 tundi päevas tõmmelda, siis kadusin päevapealt. Praegusel töökohal esitasin kohe ultimaatumi: kas saan 8-tunnise tööpäeva või lihtsalt ei tule tööle. Järjekorda ukse taga ei paista, seega sain oma tahtmise. Arusaam, et kassapidajad ja muud teenindajad peavad 12 tundi järjest töötama, on iganenud. Rohkem on vaja nõuda ja enda eest seista!" annab lugeja nõu.

"Paljudes kohtades on nii, et kui vaja, siis palutakse sul kedagi asendada. Alguses tulin vastu, et ületunde saada. Kui hakkasin keelduma teisi asendamast ja kiirel ajal abistamast, siis hakati rõhuma sellele, et teised aitavad ja näotu on mitte vastu tulla. Saatsin pikalt ja ütlesin otse, et ei kavatse end ühel kuul poolsurnuks töötada ainult selleks, et saada rohkem palka ja et järgmisel kuul oleks vähem töötunde. Pärast seda polnud suhted ülemustega enam head ja üha tihemini hakati minu töös vigu otsima," räägib teine

"Minu graafik on esmaspäeval, teisipäeval, kolmapäeval, laupäeval ja pühapäeval 10.00 - 23.00. Kuna teisest vahetusest müüja haigestus, kutsuti mind samaks ajavahemikuks tööle ka neljapäeval, seega jäi vabaks ainult reede. Nii juhtub üsna tihti, aga keelduda ei saa, sest muidu pole isegi seda miinimumpalka. Olen selline, kes ei oska "ei" öelda ja tavaliselt kutsutakse mind igaks pühaks välja. Ka minu lühikesel nädalal," seletab kolmas.