Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Janno Tults: ERR teenib tõesti kõrgeimat võimu

 (27)
Janno Tults: ERR teenib tõesti kõrgeimat võimu
Foto: Ilmar Saabas

Meie peavooluajakirjandus toetab valdavalt vaid edukaid. Erakapitalil põhinevaid meediakanaleid vabandab mingil määral, et kui neid ei tarbita, pole reklaamitulu ning pole ka elu. Samas põhineb rahvusringhääling rahvuskapitalil ehk meie maksudel.

Kuna ERR ei võitle reklaamitulu pärast, siis pole selle jaoks ka nii elutähtis näidata vaid vapraid ja edukaid.

Tegelikkuses me siiski näeme ERRis vaid vapraid ja edukaid, tõsi, eelkõige edukaid. Vähemalt poliitikasaadete puhul. Hea küll, eelmiste riigikogu valimiste eel nägime ka üht vaprat – rohelisi.

Kusjuures tasub tähele panna, et kui kunagi võis pidada edukaks erakonda, mis on pääsenud riigikokku, siis nüüd enam ei saa: viimastes "Foorumites" on olnud piltlikult esindatud Edgar, Sven, Mart ja Andrus. Kus on Juhan? Kus on Marek? Ei tea.

ERR lähtub vaid edust, mitte mõtetest. Edgar ja Andrus, kelle vahel käib põhiline kemplus, pakuvad vägagi erinevaid mõtteid, vastandlikke. Nii et mõtteid lubatakse eetrisse küll. Aga kelle mõtteid? Edukate. Nende, kelle puhul oletatakse, et neid valitakse ka kevadel riigikokku (ERRi ellujäämist otsustama).

ERR on juba ammu aru saanud, et senise künnisesüsteemi jätkumisel ei ole kõrgeima võimu kandja Eestis mitte rahvas, vaid riigikogu. Seda teenides teenib rahvusringhääling tõesti kõrgeima võimu kandjat.