Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

JAGA JUHTUMEID, kus ka sinu või lähedase ravi on rahapuudusel edasi lükatud!

 (7)
Südamekirurgia
Foto on illustratiivneFoto: Ago Tammik

Möödunud aastal batuudil raskelt kätt vigastanud teismelisel tüdrukul pidi eelmisel teisipäeval olema operatsioon, et käe motoorika võiks taastuda. Ent päev enne kokku lepitud operatsiooni teatas arst, et operatsioon on rahapuudumise tõttu jaanuari algusse edasi lükatud. Hea lugeja! Kui ka sinuga on sarnaseid, kuid ebameeldivaid sündmusi seoses operatsioonide edasilükkamisega juhtunud, pane need kirja ja saada aadressile rahvahaal@delfi.ee! Kahe inimese lühikesed lood on alljärgnevad.

"Ka minu lapse rindkere operatsioon lükati teadmata ajaks edasi. Kuna rindkere on nii kitsas, et siseorganitel on vähe ruumi, aga mitte kedagi ei huvita, kuidas see laps peab igapäevaselt hakkama saama. Ma ei saa aru, kuidas on võimalik üleüldse laste terviselt kokku hoida? Kõige hullem on lapse vaimne seisund, kui ta on nii pikalt end ette valmistanud operatsiooniks ja siis jääb operatsioon ära ning laps ja ka pere peavad uuesti vaimselt selle läbi tegema."

"1998 aastal veebruaris oli mul infarkt ja oktoobris pidin südameopile minema. Operatsioon lükati edasi 1999 aasta veebruarisse, sest haigekassal olid rahad otsas. See haigekassa rahapuudus on meie riigis pidevalt olemas olnud."