Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Heli Künnapas: vanemahüvitise saamine ei ole töökoht!

 (15)
Lapsed ja raha
Foto on illustratiivneFoto: Meisi Volt

Vanemahüvitis on uskumatult positiivne asi. Tunnistan, et meie neli last sündisid järjest just tänu toetavale vanemahüvitise süsteemile. Vanemahüvitis toetab peret, kui üks lapsevanematest tööl ei käi. Kurb on aga, kui pereelu ehitataksegi üles vanemahüvitisele. See ei ole ju töökoht, vaid katab pere saamata jäänud tulu sel ajal, kui üks vanem peab olema lapsega koos.

Nii tuleb pärast vanemahüvitise lõppemist ikka tööle minna või ise endale töökoht luua.

Tunnustan igat inimest, kes vaevub maale kolima. Tänases Eestis on maal elamine luksus, millele peab kõvasti peale maksma. Seega tuleb vaeva näha rohkem kui linnas elades. Samas on lastel oma õu, majas palju ruumi ning loomulikult lastele vajalik kontakt loomadega.

Nii tulebki juba vanemahüvitise saamise ajal endale ise töökoht luua või teha oma elamine selliseks, et kulud oleksid võimalikult väiksed. Eesti on netiühenduse ja e-riiginduse alal eesrindlik. Nii saab neti kaudu enamiku asju ära ajada ning kodust mitmeid töid teha. Endal peab pealehakkamist olema.

Sellised lood, kus vanemahüvitise lõpp ajab pere pankrotti, tekitavadki eelarvamusi ka teiste maale kolivate ja lapsi saavate noorte suhtes. Kurtmise asemel tuleb tegutseda, enda anded ja oskused letti lüüa ja hakkama saada!

Riik saab ja peab toetama küll väiketootjaid ja väikeettevõtjaid, aga see ei tähenda kellegi ülalpidamist, vaid et aidatakse neid, kes ennast ise aitavad.