Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

FOTOD: Lugejat ajab segadusse Tehnika tänava uus teemärgistus

 (25)
Kummal pool sõidavad rattad ja kummal pool liiguvad jalakäijad?
Kummal pool sõidavad rattad ja kummal pool liiguvad jalakäijad?Foto: Rutt Kana

Talllinnas Tehnika tänaval tehti värske remont, pandi uus asfalt ja laiendati kõnniteed – sõidutee arvelt muidugi. Autodelt sõiduruumi äravõtmise mõte peaks ilmselt olema nii ratturitele kui jalakäijatele rohkema ruumi võimaldamine. Tulemus aga kipub välja nägema tüüpiline: tahtsime kõige paremat, välja kukkus nagu alati.

Raske on aru saada, kummal pool Tehnika tänava alguse kõnniteelõigu keskele veetud punktiirjoont tohivad liikuda ratturid ja kummal pool jalakäijad. Selgust ei too asjasse ka liiklusmärgid. Või ongi punktiirist sõidutee poole jääv osa mõeldud autodele parkimiseks?

Et see kergliikluseks mõeldud pole, paneb kahtlustama ka Eestis klassikaks saanud komme paigaldada liiklustulbad täpselt keset kergliiklusrada või kõnniteed. Eriti armastatakse neid tulpi paigaldada just ratturite rajale, nii et küllap see praegu puuduv ratturite märk ükskord ikka raja sõiduteepoolsemale küljele tuleb.