Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

FOTOD: Imekauniks koduks kujundatud Tuudi raudteejaam on müügis

 (9)
FOTOD: Imekauniks koduks kujundatud Tuudi raudteejaam on müügis
City24

Endised tööstushooned on koduostjate seas üsna popid. Miks mitte aga rajada oma kodu raudteejaama! Üks selline kaunilt renoveeritud raudteejaam on müügis City24.ee lehel ja kui leiad, et see on just midagi sinu hingele — muidugi ka rahakotile, siis palun — sinu ees on Tuudi raudteejaam. See on arhitekt Leon Johansoni kavandi järgi 1930. aastal ehitatud traditsionalismi sugemetega funkstiilis jaamahoone, uue sisekujunduse on teinud Allan Luus.

Läänemaa lõunaosas, endise Rapla-Virtsu raudteetammi ääres asub endine Tuudi raudteejaam.

Raudteetrassi kaguküljel asetsev peahoone moodustab hoonete ansambli koos maakeldri, kahe kuuri ja saunamajaga. Krundi loodepiiril on endine raudteetamm, teistel külgedel hoonestamata riigimetsamaad. Elamu kõrval, sissesõidutee ääres killustik-kattega parkla.

Krunt on sissesõiduteest eraldatud elupuuheki ja lillekastidega. Jaamahoone on päikeseringi soosingus. Hommikupäike paistab elutuppa-kööki ja õhtupäike soojendab saunamaja terrassi.

Askeetliku kujundusega põhihoonele lisavad esinduslikkust krohvkarniis katuseräästal ja stiliseeritud kvaadri-imitatsioon nurkadel. Visuaalset rütmi loovad kahe- ja kolmekaupa rühmitatud kahe korruse kõrgused aknanišid. Mõlemad peasissepääsud on kaetud kitsa betoonist konsoolvarikatusega, fassaadi katusetahul asetseb madal katuseaken.