Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

FOTO: Tervisele ülikasulik vahtramahl juba jookseb

 (1)
FOTO: Tervisele ülikasulik vahtramahl juba jookseb
Pilt on tehtud Mesi talus Saku külje all

Sel aastal on kevad palju varem kätte jõudnud kui tavaliselt ning ka vahtramahl alustas jooksmist juba pea nädal tagasi. Vahtramahlal on lisaks mõnusalt kevadisele magusale maitsele palju häid omadusi.

Teda peetakse üheks kevade kohelajõudmise märgiks, kuna vahtramahl hakkab liikuma ajal, kui päeval hakkab temperatuur juba plusspoolele jõudma ja päike puid paitama, kuid öösel võib veel krõbe külm olla.

Vahtramahl annab head kosutust ja värskendust ning palju erinevaid vajalikke vitamiine ja mineraalaineid. Samuti valke, ensüüme, aminohappeid. Vahtramahlas on palju mangaani, mis aitab meie organismil energiat toota ja annab antioksüdantse kaitse. Vahtramahlas on ka tsinki, mis toetab veresooni ja aitab turgutada immuunsüsteemi.

Vahtramahl aitab kevadel keha n-ö puhastada, võidelda väsimuse, energiapuuduse ning isegi kehva meeleolu ja haigestumistega. Teda saab ka külmutada ja siis juba näiteks kuumal suvepäeval kosutuseks juua või pärast sauna õlle asemel rüübata.

Olenevalt ilmast jookseb vahtramahl ca paar nädalat, seega kes tahab jaole saada, peaks praegu kiirustama.

Head kosutamist!