Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

FOTO: Teod hävitasid oasaagi!

 (8)
FOTO: Teod hävitasid oasaagi!

Kui metssigade vastu saab võidelda hernehirmutistega, siis tigude vastu ei aita mitte miski ilmselt. Teod on nagu Joel Steinfeldti laulust "Uhke tigu" välja astunud. Suvel söövad nad maasikaid ja sügisel söövad oad ära.

Sain omale just mais hea oaseemne ühelt külamehelt ja lootsin sügisel head saaki saada. Kuna see oasort paistis hilisema valmimisega olema, siis ei saanud neid ube ka varem ära korjata kaunade seest. 2. oktoobril avastasin, et kaunadest olid järele jäänud vaid paljad rootsud ja purustatud kaunad, Paljudes kaunades olid sees ka uutmoodi "oad" teod kes kohe mõnuga ube sõid. Loo juures oleval fotol on näha üks kurjategija Joel Steinfeldti laulust "Uhke tigu". Kui ilmad on vihmased ja soojad, on tigusid kõik kohad täis ja kui õues jalutada, siis nad suisa prõksuvad jalge all.

Mõistagi on nii ubade kui muude aedviljade röövliteks ka varesed ja rotid.

Ühel sügisel jätsin kusagil üheksa liitrit ube pööningule kuivama ja kui neid veidikese aja pärast vaatama läksin, oli neist alles vaevalt liitri osa.

Nüüd hävitasid teod kusagil 60 meetri pikkusel peenral kasvanud oasaagi. Ehk aitasid hävitamisele kaasa ka varesed? Antud juhul jäi mulle vahele siiski tigu, kes ka pildil näha on.