Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

FOTO: Pirital püütakse koeraomanike tähelepanu kollaste märkidega

 (41)
FOTO: Pirital püütakse koeraomanike tähelepanu kollaste märkidega
Foto: Pirita Linnaosa Valitsus

Pirita linnaosa valitsus on viimastel aastatel paigaldanud rohkelt kollaseid märke, mis ütlevad, et hea koeraomanik koristab oma lemmiku järelt. Heakorrakuu raames ja elanike soovil paigaldati märgistusi juurde.

Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder kommenteeris linnaosa valitsuse teatel, et Tallinnas on käimas heakorrakuu, mille eesmärk on tagada puhtus ja pöörata veelgi enam tähelepanu heakorda puudutavatele küsimustele.

Möldri sõnul on vastavalt Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirjale loomapidaja kohustatud koristama oma koera või kassi väljaheited, samuti tuleb avalikus kohas hoida koer rihmas ning tagada ohutus. "Ka sõbralik koer võib tekitada kaaskodanikus hirmu, rünnata teist looma või joosta mänguhoos liiklusesse," tõi Mölder näited rihma vajalikkusest.

Ta lisas, et märkide eesmärk on tunnustada korralikke loomaomanikke, kes juba oma koera järelt koristavad ja tuletada meelde teistele, et eeskirjad on täitmiseks kõigile.