Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

EKSPERIMENT: Kui lärmakad on Tallinnat väisavad Harley-Davidsonid?

 (133)

Seoses Harley-Davidsoni Föderatsiooni kokkutulekuga Tallinna lauluväljakul on mitmed Kadrioru inimesed hakanud nurisema valju mootorimüra pärast, mida tsiklimehed nende aedade ja akende taga iga natukese aja järel tekitavad. Otsustasime mõõta, mil määral erineb motomeeste tekitatud müra tavalisest liiklusmürast lähedalasuva Russalka mälestussamba juures, suure sõidutee ääres.

Mõõtsime mürataset umbes 20 minutit. Kui harilik liiklusvoog tekitas reeglina müra vahemikus 70 kuni 75 detsibelli, siis mööduv rühm Harley-Davidsoni sõpru kruttis selle hetkega 90 detsibellini. Kindlasti tuleb aga ära märkida, et kuigi mõõtmise ajal möödus meist kümneid ja kümneid motomehi, muutus mürin nii valjuks ainult üks kord – enamikul juhtudest kerkis müratase vaid kuni 10 detsibelli võrra.

Kõige valjemaid motomehi iseloomustav 90 detsibelli on võrreldav hariliku fööni või muruniidukiga ning kuulmist kahjustab selline müra alles siis, kui kuulata seda tundideviisi ja vahetpidamata.