Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Ehitaja: igal objektil, kus ma olen Soomes käinud, on just eestlased need, kes ei saa ohutusnõuetest aru!

 (84)
ENERGIA
Foto on illustratiivneFoto: Priit Simson

"Soomes nõutakse turvavahendeid selleks, et kui sinuga midagi juhtub, siis ei lähe sa kohtusse peatöövõtja vastu hagi sisse andma. Iga asi on reguleeritud seadusega ja seda peab ka täitma. Igal objektil, kus ma olen Soomes käinud, on just eestlased need, kes ei saa aru, et on vaja järgida ettekirjutatud reegleid ja seadusi!" kommenteerib lugeja kaasmaalase näljastreiki põhjanaabrite juures.

"Ma ei saa aru, kui raske on siis kanda kaitseprille ja kiivrit? Kui sulle midagi silma lendab ja silm peast välja tuleb, siis sa ju ei saa seda enam tagasi!

Keegi mainis siin plaatimist. Just seal on kaitseprille eriti vaja. Paar aastat tagasi ühel obektil lendas ühele eestlasele lõigates plaadikild silma ja oligi kõik selle silmaga. Ja sellele, kes kirjutas, et lamekatusel nõuti turvavaljaid, kuigi oli piire ääres, ütlen, et see on loll jutt. Töötan ise lamekatuseid ehitavas firmas ja tean täpselt, et kui on piirded, siis seadus ei nõua valjaid.

Ja lõpetuseks kaasmaalasele, kes näljasteiki korraldab: piltide peal oled objektil ilma kaitseprillideta! Mis eeskuju sa oma meestele oled objektijuhina? Sellest kõik ju algabki, et oled kõigepealt ise eeskujuks. Ka töödejuhatajal peavad olema prillid, kasvõi selle pärast, et sa endale näiteks kuskil rippuvat kaablit silma ei jookseks," seletab Soomes töötanud lugeja.