Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Eestlane Suurbritannias, kas tunned enda suhtes vaenulikkust?

 (58)
Suurbritannia
Foto: CARL COURT, AFP

Saareriigi peaminister David Cameron arvab, et 10 aastat tagasi alanud idaeurooplaste sissevool Suurbritanniasse tuleb peatada ning väidab, et immigrandid tulevad sinna riigikassa kulul lulli lööma ja haigekassat kurnama. Konservatiivide juht tahab hakata piirama tööjõu vaba liikumist Euroopa Liidus. Milline on õhkkond kohapeal?

Suurbritannia valitsus ja kollane meedia pasundavad ühehäälselt, et Ida-Euroopast tulnud immigrandid kurnavad riigi rahakotti ning nende riiki laskmine oli viga.

Euroopa Komisjoni raport lükkab niisugused väited ümber ja tõestab, et Euroopa Liidust tulnud immigrandid on veel rohkem tööga hõivatud kui kohalikud ise ning nende peale kulub alla 1 protsendi toetustest ja alla 0,2 protsendi tervisekindlustusest.

Sel nädalal võttis antud teemal sõna ka üks riigi suurimaid üüripindade pakkujaid, kes ütles, et hüvitiste eest elavad pigem kohalikud ja lisaks jäävad kohalikud palju tihemini võlgu kui idaeurooplased.

Hea lugeja, kui oled ise üks Suurbritannias resideeruvatest eestlastest, siis anna teada, kuidas suhtuvad küsimusse kohalikud inimesed!

Kas pigem usutakse peaministrit ja peavoolumeediat? Kas on märgata mingit muutust kohalike suhtumises immigrantidesse? Kas me kuulume brittide jaoks ebasoovitavate sissetungijate hulka?

Jaga oma mõtteid kommentaariumis või kirjuta aadressil rahvahaal@delfi.ee !