Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Eestlane Inglismaal: kohalikud on välismaalaste suhtes palju tolerantsemad kui eestlased

 (16)
A royal supporter adjusts Union flags outside the Lindo Wing of St Mary's Hospital, where Britain's Catherine, Duchess of Cambridge is due to give birth, in London
Lõbus brittFoto: LUKE MACGREGOR, REUTERS

Mina elan ka Inglismaal ja ainuke vaenulikkus, mida olen tundnud, on eestlaste poolt Delfi foorumites. Ma ei tea, kuidas mõned rääkijad sellisele arvamusele on jõudnud, et eestlasi koheldakse siin orjadena. Siin koheldakse töötajaid palju paremini kui Eestis. Näiteks on meil puhkepausid, mis on sulle põhimõtteliselt peale sunnitud ehk kui sa jätkad tööd, siis sulle tuletatakse meelde, et paus on ja sa ei pea töötama.

Alguses oli see minu jaoks väga kummaline, kuna ma olen harjunud ikka orjama ka ametlikel lõunapausidel, kui keegi mingi ülesande annab - puhata saad vaid siis, kui sul midagi teha ei ole. Peale selle on palk parem ja ma ei tunne, et ma oleks ainuke, kes siin tööd rügab. Kuna inglased ei ole sellised vaikselt rügajad, kes kannatavad kõik ära, vaid nõuavad endale paremat palka ja töötingimusi, siis olen ka mina palju oma mõtteviisi muutnud. 

Kokkuvõttes ma ei arva, et välismaalasi siin halvasti koheldakse. Need, kes vinguvad, on need, kes istuvad päevad läbi kodus ja elavad toetustest, mis kohalike jaoks on vägagi piisavad äraelamiseks. Need vinguvad, et nad ei leia tööd, kuna välismaalased võtavad kõik töö nende eest ära ja siis hakkab riik meid süüdistama. See on lihtsalt vabandus mitte otsimiseks. Kohalikud, vähemalt need, kellega mina kokku olen puutunud, on tegelikult väga huvitatud erinevatest kultuuridest ning väga viisakad ja toredad. Nemad on tegelikult välismaalaste suhtes palju tolerantsemad kui eestlased!