Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Dokumendi taotlemisega seotud probleemid: olin ahastuses, sest kasutan tööalaselt ID-kaarti iga päev!

 (98)
Tuludeklaratsioon-9
ID-kaartFoto: Taavi Arus

Eile kirjutas Eesti Päevaleht, et tänavu on Eesti elanikel vaja vahetada ligi pool miljonit dokumenti ja ees ootavad pikad järjekorrad. Palusime ka Delfi lugejatel jagada oma hiljutisi probleeme seoses dokumentide tegemisega. Kaks kodanikku jagavad oma kogemusi.

"Jaanuari lõpp, veebruari algus: soovisin endale digi-ID. Saatsin avalduse digitaalselt allkirjastatuna, dokument trükiti järgmisel tööpäeval ja sain teate, et võin järele tulla ülejärgmisel päeval. See oli väga kiire taotlus. Passi ja ID-kaardi taotlemine 15+ aastasele lapsele: helistasin enne üle, sain osaliselt ebatäpset informatsiooni. Laps läks kohale, ooteaeg oli umbes pool tundi, teenindaja järjekordselt mitte päris kompetentne, saatis lapse tagasi. Helistasin kurjalt uuesti infosse, seekord sattusin pädeva ametniku jutule. Laps läks järgmisel nädalal uuesti, ooteaeg seekord tund aega, sai dokumendid sisse antud. Trükiti veidi rohkem kui nädalaga, teadet ei saabunud aga isegi kuu aja möödudes (teoreetiliselt muidugi võimalik, et lapse emaili aadress sai valesti). Noorema laps ID-kaart: saatsin dokumendid ja pildi digitaalselt allkirjastatuna, menetlusse võeti alles 3. tööpäeval, mitte järgmisel, nagu ette nähtud. Trükiti kaks nädala pärast. Siis selgus ootamatult, et ka passi on vaja. Ooteaeg teeninduses tund aega, umbes sama kaua läks nii juba valmis dokumendi kättesaamiseks kui ka uue sisseandmiseks. Pass trükitud järgmisel tööpäeval ja teade ülejärgmisel. Minu kogemuse järgi võib minna nii kuu aega kui ka paar päeva. Sel päeval, kui Tammsaare teeninduses käisime pärastlõunasel ajal, töötasid vist peaaegu kõik lauad," kirjeldas üks lapsevanem oma kogemust Delfile.

"Sügisel oli selline intsident. Tahtsin ID-kaardiga dokumenti digiallkirjastada. Kui allkirjastama hakkasin, tuli arvutiekraanile ette, et peaksin ID-kaardi sertifikaati uuendama, kuigi ID-kaart ja ka olemasolev sertifikaat kehtisid. Lolli peaga tegingi nii nagu ekraanil taheti, st tegin sertifikaadi uuendamise. Seejärel ei saanud ma enam dokumente allkirjastada ja enam ka ID-kaarti kasutada. Pöördusin kodakondsus- ja migratsiooniametisse ja küsisin, milles probleem. Nemad selgitasid, et ID-kaart tuleb välja vahetada. Küsisin, et miks? Selgitati seda, et tegemist on mingi programmivahetusega. Küsisin, et kas ma pean siis selle eest maksma, sest oli mul ju kaardi vahetamiseni jäänud mitu aastat? Samas oli ka olukord, kus mul oli kaarti kohe vaja! Selgitati, et uue nii-öelda tasuta kaardi saan kahe nädala jooksul! Olin ahastuses, sest kasutan tööalaselt ID-kaarti iga päev! Seepeale öeldi et, nemad pole süüdi ja kui tahan varem kaarti kätte saada, pean maksma 25 eurot! Ega jäänudki mul muud üle, kui pidin maksma, kuigi mulle tundus see räige väljapressimisena! Kunas leti ääres läks mul selgitamisega hääl juba vahepeal päris suureks, siis kuulsid seda minu probleemi ka teised inimesed ja sumin saalis läks väga suureks, kunas sama probleem oli peale minu veel vähemalt neljal inimesel. Seega hoiatan! 25 euro eest sain uue ID-kaardi järgmisel päeval," jagas pettunud kodanik oma hiljutist dokumentidega seotud probleemi.