Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

DELFI VIDEO | Palava suveilma suurim oht kuumarabandus võib päädida surmaga. Kuidas ära tunda kuumarabandust? Kuidas ennetada ja mida ette võtta?

 (30)

Suvel on palavate ilmadega oht saada päikesepiste või selle rängem vorm - kuumarabandus.

Kuumarabanduse kogemus on üllatavalt paljudel, eriti veel põhjamaises kliimas, kus palav suvepäike on harv nähtus ja suvitajatel soov sellest võtta viimast.

Uurisime inimeste kogemusi kuumarabandusega. Kui päikeselõõsa all muru niites hakkab pisut paha, kuid väike jupp oleks veel vaja korda teha, siis ei tasu endast võtta viimast. Kuumarabandus hoiatab ette, kuid õigesti tegemata jättes - minemata varjulisse kohta ja end jahutamata - võib lõpptulemus olla tervisele äärmiselt ohtlik.

Ida-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja Märt Põlluveer tõdes, et asja tuleb võtta terve mõistusega. "Oleks hea, kui seda tehtaks," selgitas ta kuumarabanduse saanud inimese pikaliasetamist pea ülejäänud kehast kõrgemal.

Kuumarabanduse sümptomeid, viise selle ennetamiseks ja kannatanu, ka iseenda, abistamiseks vaata juba lähemalt videost.